Regularne kontrolowanie stanu ogumienia oraz jego dopasowanie do warunków na drodze to kluczowe kwestie w kontekście bezpiecznego poruszania się samochodem. Z tego względu dla każdego kierowcy istotne są wizyty w zakładzie zajmującym się wulkanizacją. Działamy jako sprawdzony serwis opon w Krakowie, dysponując profesjonalnym sprzętem służącym m.in. do wyważania kół. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wymiana opon w ramach wulkanizacji – czy można ją wykonać samemu?

Zastąpienie ogumienia letniego zimowym i odwrotnie to w Polsce nadal jedna z czynności najczęściej wykonywanych przez mechaników samochodowych lub punkty realizujące tylko prace w ramach wulkanizacji. Świadczona przez nas wymiana opon w Krakowie jest trudna do przeprowadzenia samodzielnie, co wynika przede wszystkim z konieczności dysponowania specjalistycznymi narzędziami. Zalicza się do nich np. klucz dynamometryczny, który pozwala na przykręcenie kół do piasty z optymalną siłą – tak, by felga pozostała na swoim miejscu nawet przy pokonywaniu nierówności lub jeździe z dużą prędkością.

Kluczowe w kontekście wymiany ogumienia samochodowego jest zdjęcie opony z aluminiowej lub stalowej obręczy i nałożenie na nią mieszanki innego typu. Nasz profesjonalny zakład zajmujący się wulkanizacją dysponuje montażownicą do wykonania wspomnianych czynności. Dzięki niej są one realizowane szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie. Samodzielne próby ściągnięcia opony z felgi mogą zakończyć się uszkodzeniem tych komponentów. Tym samym zmianą powinien zająć się specjalista, np. nasz wulkanizator w Krakowie.

Czym oprócz wymiany opon zajmuje się mechanik w ramach wulkanizacji?

Do najczęstszych problemów uniemożliwiających dalszą jazdę autem zalicza się brak powietrza w oponie. Jeśli została ona przebita, przecięta lub zniszczona w inny sposób, w jej wnętrzu trudno będzie utrzymać odpowiednie, zalecane przez producenta ciśnienie. Tym samym ogumienie straci swoje właściwości w zakresie przyczepności i przy dalszej eksploatacji będzie ulegać szybkiej degradacji. Wulkanizacja pozwala na przywrócenie pierwotnego stanu opon w określonych przypadkach.

Można je naprawić wtedy, gdy uszczerbek w mieszance jest płytszy niż 5 mm. Otarcia, wgłębienia czy nawet niewielkie nacięcia na ścianach bocznych również kwalifikują się do usunięcia w naszym zakładzie. Jesteśmy ponadto w stanie zająć się szeregiem innych czynności, w tym prostowaniem felg. Dotyczy to zarówno obręczy aluminiowych, jak i stalowych. Po przeprowadzonych pracach dokonujemy precyzyjnego wyważania kół, dzięki czemu jazda samochodem jest bezpieczna i komfortowa, jeśli oczywiście inne jego podzespoły są sprawne.
Kluczowym elementem oferty jest wulkanizacja. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych serwisantów, którzy wywiązują się ze swoich zadań profesjonalnie i terminowo. Mamy wszelkiego rodzaju narzędzia i ciężkie maszyny umożliwiające wykonanie wszystkich wspomnianych czynności w sposób poprawny. Gwarantujemy atrakcyjne ceny za świadczone usługi. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia naszego zakładu wulkanizacji!