Geometria Komputerowa, zbieżność kół Kraków


Układ kierowniczy, to jeden z najważniejszych zespołów w Twoim samochodzie. Każdy kierowca powinien o nim pamiętać, ponieważ Od niego zależy kierunek jazdy, tor, a co za tym idzie bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. W naszej firmie proponujemy profesjonalne ustawienie zbieżności kół, które wpłynie na komfort jazdy. Geometria komputerowa zapewni również równomierne zużycie ogumienia Twoich opon, co przełoży się na zwiększenie ich żywotności. Usługi diagnostyczne świadczymy na terenie Krakowa, zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki!

Geometria komputerowa składa się z wielu parametrów:

  • Zbieżność kół – stopień ustawienia kół przednich i tylnych
  • Kąt pochylenia – kąt zawarty między płaszczyzną koła, a płaszczyzną pionową

A) kąt pochylenia koła do zewnątrz – dodatni

B) kąt pochylenia koła na wewnątrz –  ujemny

Proponujemy profesjonalne usługi z zakresu ustawienia zbieżności kół w Twoim aucie. Geometrię komputerową przeprowadzamy w każdym modelu samochodu osobowego, z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury diagnostycznej. Zadanie jest wykonywane przez naszych doświadczonych fachowców, dlatego zapewniamy najwyższą skuteczność badania. Kontrolę zawieszenia warto przeprowadzać regularnie, dzięki temu unikniesz groźnych sytuacji na drodze i zapewnisz bezpieczeństwo sobie i osobom postronnym.

 

Objawy nieodpowiedniego ustawienia zbieżności kół w Twoim samochodzie możesz zauważyć w trakcie codziennej jazdy. Jeśli w czasie poruszania się autem musisz często manewrować kierownicą, aby utrzymać prostą jazdę, to geometria komputerowa jest jak najbardziej wskazana. Problem może być spowodowany przez wiele czynników, do najpopularniejszych należą uszkodzone lub zużyte podzespoły w obrębie zawieszenia lub układu kierowniczego, np. silentbloki tylnej belki. Wadliwe elementy należy wymienić na nowe przed przystąpieniem do diagnostyki.

  • Kąt pochylenia sworznia zwrotnicy – kąt między sworzniem zwrotnicy a osią pionową koła. Oceny można dokonać patrząc na samochód z przodu lub z tyłu.

Zapewne każdy z  Nas  zadaje sobie pytanie –  to kiedy właściwie powinniśmy udać się na taką geometrię komputerową?

Odpowiedzi nie ma jednoznacznej, jednak w przypadku gdy :

– wymieniasz sezonowo opony bądź ogumienie,

– zlecasz naprawę zawieszenia, bądź podzespołu układu kierowniczego np. przekładni kierowniczej,

  naprawiasz samochód  po wypadku bądź stłuczce

  wjedziesz w większą dziurę,

  zwrócisz uwagę, że dochodzi do nierównomiernego zużycia bieżnika,

  albo zauważysz, że auto ściąga i musisz manewrować kierownicą jak wariat

KONIECZNIE udaj się do pobliskiego warsztatu !

Jeśli interesuje Cię komputerowa geometria zawieszenia w Twoim pojeździe, nie mogłeś lepiej trafić! Nasza firma z siedzibą w Krakowie przeprowadzi dokładną diagnostykę, dzięki której unikniesz niebezpiecznych sytuacji w trakcie poruszania się po drodze. Zapewniamy przystępne ceny usług diagnostycznych i krótkie terminy. Współpracujemy z doświadczonymi mechanikami samochodowymi, dlatego odpowiednie ustawienie zbieżności kół nie jest dla nas problemem.

Cennik


1.Geometria komputerowaod 100 zł